Súťaž dvojíc 2015

03.05.2015 16:52

Začiatok mája je v Bátovciach už tradične spojený s Hasičskou súťažou dvojíc, ktorá dokonale preverí fyzickú aj technickú pripravenosť súťažiacich na zvládanie bežných činností pri zásahu. Inak tomu nebolo ani tento rok. V sobotu 2.mája 2015 sa na priehrade Lipovina v Bátovciach stretlo 14 mužských a 2 ženské dvojice z 8 dobrovoľných aj profesionálnych zborov. Súťaž je zostavená celkom zo siedmych disciplín. Súťažiaci pretekajú s dýchacím prístrojom na chrbte po trati dlhej 350 metrov s prevýšením  9 metrov. Na jednotlivých stanovištiach prenášajú figurínu, tlačia auto alebo vytvárajú vodný prúd. Z mužských dvojíc si s traťou najlepšie poradila dvojica Vladimír Debnár a Ján Géci, ktorý ju zvládli v čase 4:42, čím vylepšili rekord trate o 12 sekúnd. Najrýchlejšou ženskou dvojicou boli ženy z DHZ Špačince Daniela Szeligová a Stanka Dobrovodská, ktoré si s úlohami poradili v čase 8:51. Víťazom gratulujeme a tešíme sa na ďalší ročník, ktorý bude spojený s oslavami 110. výročia založenia Dobrovoľného hasičského zboru v obci Bátovce.