Požiar záhradnej chatky.

28.12.2014 13:04

Dňa 27.12.2014 o 13:36 vykonala jednotka Dobrovoľného hasičského zboru obce Bátovce výjazd v počte 1+6 s technikou CAS 25 Škoda 706 k nahlásenému požiaru chatky v "mochovskej" chatovej oblasti. Jednotka DHZO dorazila na miesto zásahu ako prvá, prieskumom bolo zistené tlenie izolácie v stene v okolí komína, pred príchodom jednotky HaZZ bolo vykonané otvorenie obkladu steny a lokalizácia požiaru. Vďaka rýchlemu nahláseniu a zásahu zhorel len kus drevenej steny cca 50x50 cm. Ďalší dvaja členovia prišli na miesto na vlastnom aute. Na mieste zasahovalo celkom 9 členov DHZO, 4 príslušníci HaZZ a dva kusy hasičskej techniky. Aj tento spoločný zásah môžeme považovať za príklad výbornej vzájomnej spolupráce dobrovoľných a profesionálnych hasičov v tomto regióne.