Požiar strniska a slamy.

10.08.2015 15:38

Dňa 9.8.2015 o 20:38 bol členom DHZ ohlásený požiar strniska a slamy za obcou Bátovce, časť Jalakšová. Jednotka DHZO vykonala výjazd vozidlom Škoda 706 RTHP CAS 25 o 20:45 v počte 8 členov. Po príchode na miesto zásahu zistila jednotka DHZO Bátovce požiar strniska a slamy v riadku na poli pri obci Bátovce časť Jaľakšová, smerom na bývalé poľnohospodárske družstvo. Horela slama v troch riadkoch s dĺžkou približne 100 m. Na zásah boli použité jednoduché hasiace prostriedky - lopaty a 2 ks hasiace vaky. Po likvidácii požiaru bolo požiarisko skontrolované a jednotka sa vrátila na základňu. Počas zásahu sa na miesto dostavili ďalší členovia súkromnými osobnými automobilmi, celkový počet zasahujúcich členov bol 14. 

Celý priebeh zásahu bol nahlasovaný na KOS HaZZ v Nitre.