Hasičská súťaž dvojíc 2018

11.06.2018 08:25

V sobotu 9. júna členovia DHZ Bátovce usporiadali už 7. ročník Hasičskej súťaže dvojíc na priehrade Lipovina v Bátovciach. Ide o netradičnú súťaž, v ktorej si mužské ale aj ženské či zmiešané dvojice merajú sily v disciplínach vychádzajúcich zo skutočnej zásahovej činnosti hasičov. Tento rok sa ich stretlo celkom 13, z toho jedna ženská a zmiešané. Hneď po štarte sa dvojica vystrojila osobnými ochrannými prostriedkami, na hlavu si nasadili zásahovú hasičskú prilbu, rukavice čo hasičský opasok, na chrbát dýchací pristroj. Ďalej museli spoločne takto vystrojený vytvoriť B prúd od cisternového vozidla, vyniesť záťaž po schodoch na hrádzu priehrady, evakuovať zraneného na nosidlách, zostrojiť nasávací rad, poradiť si z prekážkou v podobe auta ktoré bolo treba odtlačiť a stočiť hasičské hadice. Z mužov si s traťou najrýchlejšie poradil Vlado Debnár a Kubo Bóna z DHZ Nová Baňa s časom 4:47, druhé miesto skončilo v Špačinciach u Ondreja Tisoňa a Petra Strečanského a tretie zostalo doma vďaka Robovi a Radovi Ratulovským. Stanka Dobrovodská a Mirka Adamková zvládli trať za 8:52 a prvé miesto v kategórii ženy putuje do Špačiniec. Po čas súťaže boli pre divákov pripravené ukážky kynológov z Levíc, zásah hasičov z HaZZ Levice a DHZO Bátovce, statická ukážka hasičskej techniky a pre deti súťaže a skákací hrad so šmykľavkou.