Hasičská súťaž dvojíc 2014

19.05.2014 18:40

V sobotu 17.5.2014 zorganizoval Dobrovoľný hasičský zbor Bátovce na priehrade Lipovina tretí ročník Hasičskej súťaže dvojíc. Súťaž je zložená zo siedmych disciplín, ktoré simulujú činnosti, s ktorými sa hasiči stretávajú pri reálnych zásahoch. Všetky úlohy plnili pretekári vystrojení ochrannými prostriedkami hasiča- prilba, opasok, rukavice a dýchací prístroj. Bolo to poriadne preverenie fyzickej kondície a súhry, veď vynesenie 4O kilogramovej bandasky na korunu hrádze, tlačenie vozidla, či prenášanie figuríny na nosidlách dá zabrať. Organizátorov a súťažiacich neodradilo ani daždivé počasie, na štart sa postavilo o 5 dvojíc viac ako minulý rok, celkovo 18.

Víťazmi sa stali hasiči s Novej Bane s rekordným časom 4:54.

Pre divákov boli pripravené aj sprievodné akcia ako súťaže pre deti, zraz a prehliadka hasičských „trambusov“, či výstava výtvarných prác detí na tému práca hasičov.

Aj napriek nepriazni počasia to bola veľmi vydarená akcia a organizátori už teraz pripravujú ďalší ročník.