Hasičská súťaž dvojíc 2013

07.05.2013 11:24

 

Dňa 4.5. zorganizoval Dobrovoľný hasičský zbor na priehrade Lipovina 2.ročník hasičskej súťaže dvojíc. Jednotlivé disciplíny vychádzali z činností, s ktorými sa hasiči stretávajú pri svojich zásahoch, ako tvorenie hadicového vedenia, tlačenie motorového vozidla, či prenášanie osoby na nosidlách. Všetky úlohy plnili súťažiaci vystrojení ochrannými prostriedkami hasiča ako prilba, opasok, rukavice a dýchací prístroj. Na štart sa postavilo o 5 dvojíc viac ako minulý rok, celkovo 13. Veľkým pozitívom bolo, že popri domácich a hasičoch z blízkeho okolia si cestu do Bátoviec našli aj súťažiaci zo Stredného Slovenska a Liptova. Plnenie disciplín poriadne preverilo fyzickú kondíciu a zohratosť jednotlivých dvojíc. Veď vyniesť 30 kilogramovú nádobu po 56 schodoch na korunu hrádze priehrady, vo výstroji, ktorý má 20 kíl dá zabrať asi každému. Nakoniec si víťazstvo na Liptov odniesli Michal Libiček a Andrej Chovan, na druhom mieste sa umiestnili Peter Šabík a Ján Géci a tretí boli domáci Juraj Ďurček a Ján Maceášik. Organizátori veria, že sa z tejto súťaže stane pekná tradícia. FOTOGALÉRIA